steam water spray retort manufacturers and suppliers | Heying

Produkte

avull llak e ujit përgjigje

Përshkrim i shkurtër:

Full Automatik Steam Water Spray përgënjeshtroj sterilizator është injektuar në një sasi të vogël të ujit të procesit, në pozicionin e pritur (nuk thith produkte) përmes efikas pompë qarkullimit - filtër - efikasitet të lartë exchanger ngrohjes do të injektohet në tub llak me ujë, dhe më pas nga ejecting atomizing hundë llak do ujë të ngrohtë në sipërfaqe të ushqimit, shpërndarjen uniforme të ngrohjes së brendshme, pan josterile Angle.Water verbër përmes shkëmbimit të ngrohjes për ngrohje dhe ftohje, ngrohje dhe ...


Detail Product

Full Automatik Steam Water Spray përgënjeshtroj sterilizator është injektuar në një sasi të vogël të ujit të procesit, në pozicionin e pritur (nuk thith produkte) përmes efikas pompë qarkullimit - filtër - efikasitet të lartë exchanger ngrohjes do të injektohet në tub llak me ujë, dhe më pas nga ejecting atomizing hundë llak do ujë të ngrohtë në sipërfaqe të ushqimit, shpërndarja uniforme e ngrohjes së brendshme, pan josterile Angle.Water verbër përmes shkëmbimit të ngrohjes për ngrohje dhe ftohje, ngrohje dhe ftohje me shpejtësi është i shpejtë, mund të sterilizimi efektive, të plotë, stabilitetin e produktit. veçanërisht të përshtatshme për produkte të qelqit dhe pije pije sterilizimi.

karakteristikë

ngrohje 1.Indirect ftohje të tërthortë, ujit ftohës dhe procesit të kontaktit me ujë, për të shmangur ndotjen e mesme e ushqimit, nuk përdoret për trajtimin e ujit të temperaturës chemicals.High kohë të shkurtër sterilizimit.

2.Reduce konsumi avull, avull atomized sterilizimi i ujit pas përzier direkt brenda autoclave, rrisin temperaturën dhe shpejtësinë ftohjes.

zhurma 3.Low, të krijojë ambient të qetë dhe të rehatshme pune.

injeksion 4.Water nga kënde të ndryshme, avull, ajrit dhe ujit të përziera convection, duke formuar një shpërndarje të përsosur temperaturës.

5.A sasi e vogël e ciklit të procesit të ujit të shpejtë, të shpejtë për sterilizimin e pritshme e temperaturës.

Sonda 6.Kettle temperatura ndjerë është e pajisur me katër celular, mund në çdo kohë për të monitoruar qendër ushqim vlera F, shpërndarjen e ngrohjes brenda kazan, rreth depërtimit të nxehtësisë (nga sipërfaqja e ushqimit kohën temperatura e mbërritjes në ushqim qendrën gjeometrike).

kontrollit 7.Perfect presion, presion në të gjithë rregullimin procesin e prodhimit, për të përshtatur për paketimin e produktit ndryshimin e presionit të brendshëm, të bëjë paketimin e produktit për të përmbushur shkallën minimale deformim, veçanërisht të përshtatshme për paketimin e produkteve të gazit.

8.Process sistemi nxehet uji mund të sigurojnë që izolimin e produktit, mbushje termike është proces i vazhdueshëm ngrohje.

9.And sterilizues uji zbutjen e ujit për të shmangur problemin e cilësisë së ujit të ujit për dëmin e jashtme paketim pa fëlliqur.

funksion 10.Steam sterilizimi

11.Save hapësirë ​​instalimi, operacion i përshtatshëm, kursen fuqi punëtore nga Kabineti direkte të kontrollit operacion.

12.Heating dhe ftohje mund të ndahet në shumë skenë, veçanërisht të përshtatshme për shishe qelqi.


  • Previous:
  • Next:

  • 
    WhatsApp Online Chat!